„Felix Cassubia! Płytka dla Ciebie

Najpiękniejsze kolędy kaszubskie.” to tytuł nowej płyty wydanej przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wspólnie z Polskim Radiem Koszalin, Radiem Gdańsk oraz Instytutem Balticum ze Słupska. Na płycie znalazło się 15 pieśni bożonarodzeniowych w opracowaniu na chór, solistów i orkiestrę. W nagraniach udział wzięli wykładowcy, absolwenci oraz studenci Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Kierownictwo muzyczne nad projektem objęła dr hab. prof. nadzw. Monika Zytke. - dyrygent Chóru Akademii Pomorskiej „Iuventus Cantas” ze Słupska.

Jest to 25 publikacja, która ukazała się z logo Muzeum.

Płytę „Felix Cassubia” będzie można otrzymać podczas 54 koncertu z cyklu Spotkania z Muzyką Kaszub pt. „W cëdowną noc gwiôzdkòwą”, który odbędzie się 9 grudnia o godz.18 w Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!