Maj 23, 2018 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Czy znasz tę baśń?

Czy znasz tę baśń?

Dwadzieścia drużyn uczniów klas III szkół podstawowych z Kaszub spotkało się 16. maja w Częstkowie (gm. Szemud), by rywalizować w III Pomorskim Konkursie Czytelniczym "Czy znasz tę baśń?". W trakcie konkursu okazało się, że jego uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o kaszubskich legendach. Ostatecznie, po pasjonującej dogrywce, zwyciężył zespół ze szkoły w Kielnie. Drugie miejsce zajęły uczennice z Łebna, trzecie uczniowie ze Sławoszyna, wyróżnienie zdobyli przedstawiciele Sierakowic.

Wszystkim uczestnikom konkursu, jak również ich opiekunom, serdecznie gratulujemy!

Jednym z współorganizatorów konkursu było Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie a przedstawiciel Muzeum, Roman Drzeżdżon, zasiadł w jury.

Szersza relacja oraz fotografie z konkursu na stronie Szkoły Podstawowej w Częstkowie http://www.czestkowo.szkolna.net/n,iii-pomorski-konkurs-czytelniczy-w-gminie-szemud-przeszedl-do-historii

(-)