„Bazuna – dźwięki kaszubskiej tradycji". Polecamy!

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie jako instytucja współpracująca serdecznie poleca!

 

Wejherowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza osoby dorosłe, które na co dzień pracują z obróbką drewna tj. rzeźbiarzy i stolarzy, do wzięcia udziału w warsztatach pn. „Bazuna – dźwięki kaszubskiej tradycji”, które odbywać się będą w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie od 17 marca do 9 czerwca 2018 roku.

Warsztaty odbywają się i są współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”.

Celem prowadzonych zajęć jest nauczanie i rozpowszechnianie techniki budowy kaszubskiego instrumentu ludowego – bazuny, oraz propagowanie wiedzy o jej roli w kulturze kaszubskiej na przestrzeni dziejów metodą bezpośredniego przekazu mistrz-uczeń.

Warsztaty obejmują 12 spotkań (łącznie 48 godzin) podczas których uczestnicy pod okiem mistrza Pawła Gruba:
- poznają historię bazuny,
- nauczą się wykonawstwa bazuny w tym: obróbki surowców, budowy, konserwacji instrumentu.

Terminy spotkań (soboty pomiędzy 17.03 – 09.06.2018 r.) w godzinach 08:00 – 12:00
marzec – 17 i 24
kwiecień – 07, 14, 21 i 28
maj – 05, 12, 19 i 26
czerwiec – 02 i 09

Miejsce spotkań: Filharmonia Kaszubska/Wejherowskie Centrum Kultury ul. Sobieskiego 255, Wejherowo.


Rekrutacja

Formularz zgłoszeniowy (w załączeniu) należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej (w formie scanu podpisanego dokumentu): projekty@wck.org.pl lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Wejherowskiego Centrum Kultury w Wejherowie, ul. Sobieskiego 255.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dostarczenie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia. Potwierdzenie uczestnictwa przesłane zostanie drogą mailową.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 58 672 27 75 wew. 49

Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie: http://www.wck.org.pl/pozostale/opis/4660-bazuna-dzwieki-kaszubskiej-tradycji-warsztaty.html